Les Elégantes. Damesmode 1750-1950 - Modemuseum, Hasselt

Event Intro: 
De expo leidt je door twee eeuwen damesmode en laat je zien hoe de rijke bourgeoisievrouwen zich kleedden van 1750 tot 1950

Sierlijk, elegant, bevallig, verfijnd... het zijn maar enkele woorden die je door het hoofd flitsen bij deze tentoonstelling.

Van een mantua-rok van twee meter breed uit de 18de eeuw, één van de meest decadente periodes in de geschiedenis, over de niets verhullende jurken uit de Napoleontische periode en de enorme crinolines uit de 19de eeuw tot de new look uit de jaren 50 van de 20ste eeuw. Je krijgt een beeld van 200 jaar modegeschiedenis en bewondert meer dan 300 originele kostuums, accessoires en modeprenten.

Deze presentatie is samengesteld uit twee unieke privé-collecties uit Nederland: kostuums en accessoires van Jacoba de Jonge en de collectie modeprenten van Marie-Jes Ghering.

Bij de tentoonstelling horen educatieve programma's voor kinderen en jongeren uit het kleuter-, lager en secundair onderwijs.

Event Start: 
20070706
Event End: 
20080106
Museum_Ref: