Looks. Mode 1750-1958 - Modemuseum, Hasselt

De jaren 50 van de 20ste eeuw zetten de democratisering van de mode in. Het volgen van de laatste modetrends wordt voor iedereen bereikbaar. Maar hoe evolueerde de mode vanaf de 18de eeuw tot in de jaren 50?

De mode zoals we die nu kennen, met snel wisselende modebeelden en stijlen, pret-à-porter, confectie en massaproductie ontstond in de jaren 50. De moderne consumptiemaatschappij vindt zijn wortels in deze jaren.

In de beginjaren 50 was de mode nog braaf en conservatief. Vrouwen kleedden zich als brave huisvrouwen. Ze zagen er onberispelijk uit, als "living dolls". Ze wisselden soms tot zes keer per dag van jurk, van cocktailjurk tot avondjurk.

Onder invloed van Amerika en de Hollywood filmsterren verandert dat. Jongeren zetten zich af tegen hun ouders en willen zich kleden als hun idolen: James Dean, Elvis Presley of Brigitte Bardot. De vrouwen spiegelen zich aan de Amerikaanse actrices als Elisabeth Taylor en Marilyn Monroe en kleden zich uitdagender en frivoler.